TikTok'ta Para Kazanmak için Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

TikTok'ta Para Kazanmak için Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

Bu makalemizde sizlere TikTok profiliniz ile nasıl ödeme alabileceğinizi ve platformda ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız.

TikTok'tan nasıl para kazanılır?

1. Hedef kitlenizi anlayın

Bu, TikTok'ta içerik oluşturmaya başlamanın ilk ve en önemli adımıdır. Bir kitle için içerik oluşturduğunuzu anlamalısınız, bu nedenle kullanıcıların ne istediğini bilmeli ve içeriğinizi kendi isteklerine göre uyarlamalısınız. Ayrıca, herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi, kurallar vardır: Rahatsız edici içerik yüklemeyin ve topluluğun değerlerine saygı gösterin.

2. Benzersiz bir TikTok profili oluşturun

Neden seni takip etsinler? Ne gibi bir katma değer getirebilirsiniz? Bazı insanlar şarkı söylemede iyidir, diğerleri dans etmede iyidir ve diğerleri mizah anlayışlarını ve yaratıcılıklarını kullanarak gerçekten orijinal içerik yaratabilir. Ayrıca tavsiyelerde bulunmaya, iyi olduğunuz konularda parçalar oluşturmaya veya günlük hayatınızı yeni bir formatta paylaşmaya odaklanabilirsiniz. Başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Sadece bir tür içeriğe odaklanmanız ve bunun için gitmeniz gerekir. Bir grup insana odaklanırsanız başarılı olmak, çok çeşitli içeriğe sahip herkesi memnun etmeye çalışmaktan daha kolaydır.

3. Hedef kitlenizle etkileşim kurun

Bu nokta son ikisiyle yakından bağlantılıdır. Bu takipçilerinizi dinlemek, onlara istedikleri içeriği vermek, onlarla konuşmak, cevaplamak vb. İle ilgilidir. Hepimiz takip ettiğimiz kişilerin bizi hesaba katmasını ve topluluğunun bir parçası gibi hissetmesini isteriz. Bu yüzden soru-cevap turları çok başarılı çünkü takipçileriniz de sizi tanımak ve kişisel hayatınızla bağlantı kurmak istiyor.

4. Daha fazla takipçi edinin

TikTok kısa süre önce TikTok İçerik Üreticisi Fonu'nu başlattı. Bu projenin bir parçası olmak için diğer gereksinimlerin yanı sıra 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekir.

5. Tutarlı içerik oluşturun

Bir yandan, düzenli olarak içerik yüklemek önemlidir. Örneğin, haftanın belirli bir gününde özel bir şey veya daha ayrıntılı içerik yükleyebilirsiniz, böylece takipçileriniz onu bekler ve videonuzu görmek için kaydeder, paylaşır veya uyarılar oluşturur. Öte yandan, videolarınızın benzer bir estetiğe veya desene sahip olması önemlidir çünkü bu, tarzınızı tanımlayacaktır.

6. İçeriğinizi diğer sosyal ağlarda tanıtın

Instagram veya YouTube gibi diğer sosyal medya platformlarında zaten yerleşik bir topluluğunuz varsa veya bir blogunuz varsa, TikTok'ta oluşturduğunuz içeriği bu diğer platformlarda takipçi çekmek için tanıtabilirsiniz. Takipçileriniz diğer hesaplarınızda yaptığınız şeyi seviyorsa, farklı bir format olsa bile TikTok'ta ne yarattığınızı da bilmek isteyeceklerdir.

TikTok'tan ödeme almak için kaç takipçiye ihtiyacım var?

1.000 görüntüleme başına 2 ila 3 sent kazanmanın mümkün olduğu tahmin edilmektedir. Bu nedenle, 30 Dolar kazanmak için videomuzun bir milyondan fazla izlenmesine ihtiyacımız var. Viral olmak, bu sayıya ulaşmanın yollarından biridir. Bunu orijinal bir hashtag testi yaparak başarabilirsiniz.

2020 Eylül ayında TikTok, Türkiye'de ki binlerce içerik üreticisi için 60 milyon Dolarlık'lık bir fon ayırdıkları TikTok İçerik Üreticileri Fonu'nu başlattı. Bu projenin amacı, TikToker'leri yetenekleri ve yaratıcılıkları için para ile ödüllendirmektir. Katılma gereksinimleri şunlardır: 18 yaşın üzerinde olmak, 10.000'den fazla takipçiye sahip olmak, son 30 günde 10.000'den fazla görüntülemeye sahip olmak ve TikTok topluluk standartlarına göre orijinal içerik yayınlamak.

TikTok'tan para kazanmanın diğer yolları

Önceki adımları izledikten ve içeriğinizi seven güvenilir bir topluluğa sahip olduğunuzda, artık TikTok'tan para kazanmanın birkaç yolu var.

Canlı yayın düzenlemek ve takipçilerden çevrimiçi olarak bağış toplamak, TikTok'ta para kazanmanın başka bir yoludur. Kazandığınız para, canlı yayın izlenme kişi sayısına bağlı olacaktır. Yayın sırasında hayranlarınız “jeton” ile satın aldıkları sanal hediyeler gönderebilir. Bu hediyeler, canlı yayın yayını açan kişiye gönderildikten sonra elmasa dönüştürülür ve doğrudan Banka hesabınıza yatırılan gerçek parayla değiştirilir. TikTok size 1500 takipçiden başlayarak ödeme yapmaya başlıyor, böylece takipçileriniz arttıkça size daha fazla para ödeyecekler. Tik Tok'un canlı yayın için her 10.000 takipçi için yaklaşık 100 dolar ödediği tahmin ediliyor.

Ancak TikTok'tan para kazanmanın en kolay ve en etkili yollarından biri sponsorlardır. Reklamverenleri Influencer'larla buluşturan ve her iki tarafın ihtiyaçlarına göre uyarlayan bir ajans aracılığıyla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu promosyonları yapmanın birkaç yolu vardır. Doğrudan veya dolaylı olabilirler. Örneğin, bir markanın ürünlerini kutudan çıkararak ortak çalışabilir veya bazı videolarında markasının kıyafetleri veya aksesuarlarıyla görünerek marka temsilcisi olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, TikTok'ta ödeme almaya başlamanın birden fazla yolu var. Bu platformda videolar oluşturarak yaratıcılığınız ve yeteneğinizle geçimini sağlamanın birkaç yolu var.


Diğer makaleler; Diğer Makaleler
TikTok uygulamasında para kazanmaya başlamak için takipçi satın al. Takipçi satın almak için takipbank.com'un ucuz, kaliteli ve güvenilir hizmetlerini deneyebilirsiniz.