YouTube Etkili Video Arka Planları Oluşturmak İçin 5 İpucu

YouTube Etkili Video Arka Planları Oluşturmak İçin 5 İpucu

Web sitenizde, YouTube'da veya diğer video barındırma platformlarında video yayınlıyor olsanız da, izleyicinin dikkatini çekmek için etkileyici bir arka plana ihtiyacınız var. Çoğu izleyici, arka planınızı beğenmedikleri takdirde hemen çıkma konusunda bilinçli bir karar vermezken, arka planınız genel ilk izlenimlerine katkıda bulunur. Kalmaya veya devam etmeye karar vermeden önce izleyicinin ilgisini çekmek için yalnızca birkaç saniyeniz var.

Kanal başlıkları gibi, arka planlar da bir kanal oluşturabilir veya bozabilir. Arka planlar ayrıca sizi ve kanalınızı markalamaya yardımcı olabilir. Örneğin hayranlar, YouTuber'ları stüdyo geçmişleriyle ilişkilendirmeye gelirler ve muhtemelen stüdyolarını fotoğraflarda ve hatta ticari fuarlarda tanırlar.

Yeni bir arka plana'mı ihtiyacınız var? Stüdyonuz için bir arka plan oluşturmaya yeni mi başlıyorsunuz? Aşağıdaki ipuçları, izleyicileriniz üzerinde olumlu bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır.

1. Tartıştığınız Konularla İlgili Bir Arka Plan Oluşturun

Arka planınız, insanları içeriğinizden uzaklaştırmak yerine içeriğinizi tamamlamalıdır. Örneğin, oyuncakların kutusunu açarsanız, arka planda oyuncaklarla dolu rafların olması uygun olacaktır. Bununla birlikte, politik bir yorumcuysanız, oyuncaklar ne kadar havalı görünürlerse görünsünler en iyi eşleşme değildir. Stüdyo, modern şömineli rahat bir oturma odası veya arka planda bir kütüphane gibi göründüğünde yorum kanalları daha iyi sonuç verir.

Nedensel ve tarafsız arka planlar herhangi bir nişte kullanılabilir. Ancak, bazı istisnalar dışında niş arka planlar niş içerik için ayrılmalıdır.

Bir renk veya desenin içeriğinizle ilgili olması, bunun iyi bir arka plan seçimi olduğu anlamına gelmez. Örneğin, limon yeşili ne kadar severseniz sevin, kanalınızın yeşil renkle bir ilgisi yoksa arka plan için iyi bir seçim değildir. Öyle bile olsa, limon yeşili uzun süre bakmak iğrenç olurdu.

2. Düz Ekran TV'yi Arkanızdaki Duvara Asın

Etkili bir arka plan oluşturmanın en iyi yollarından biri, temiz grafikleri görüntüleyebilmek için duvara düz ekran bir TV asmaktır. Tam bir stüdyoyu dekore etmeye gücünüz yetmiyorsa veya yeriniz yoksa, bu mükemmel bir çözümdür.

Ayrıca reklamları görüntülemek, müşterilerinize / izleyicilerinize teşekkür etmek veya kükreyen bir ateşin videosunu izlemek için bir düz ekran TV kullanabilirsiniz.

3. Canlı Yayına Geçmeden Önce Yeşil Ekranda Ustalaşın

Yeşil ekranlar, nerede çekim yaparsanız yapın profesyonel bir arka plan oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Teknik olarak banyoda yeşil ekranla çekim yapabilirsiniz ve kimse bilmeyebilir (akustik sizi ele verebilir).

Yeşil bir ekran kullanacaksanız, videolarınız yayınlanmadan önce çekimlerinizi mükemmelleştirdiğinizden emin olun. Yeşil ekranda ustalaşmak zor değil. Aslında, işin çoğu yazılımınız tarafından yapılır, ancak çalışmasını sağlamak, yalnızca deneyim yoluyla kazanabileceğiniz biraz bilgi ve beceri gerektirir.

Yeşil bir ekran kurma hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenmek için bir DIY (Kendin Yap) yaklaşımıyla başlayın. Yeşil ekranla nasıl canlı yayın yapılacağı da dahil olmak üzere, YouTube'da karşılaşabileceğiniz hemen hemen her sorunu gidermenize yardımcı olacak yeşil ekran ipuçları ve püf noktaları bulabilirsiniz.

4. Arkaplanınızı Fark Edilemez Hale Getirin

İki tür arka plan vardır: öne çıkan arka planlar ve birbirine karışan ve fark edilmeyen arka planlar. Kullanıcıların dikkatini dağıtmadan öne çıkan bir arka plan bulamıyorsanız, basit ve sade bir arka plan oluşturmayı deneyin.

Yeşil bir perde veya düz renkli bir bez parçasıyla basit bir arka plan oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir tuğla duvara, düz bir duvara veya düzgün ve temiz görünen bir alana karşı da çekim yapabilirsiniz.

İzleyicilerin dikkatini dağıtmadan birbirine karışan arka planlar etkileyicidir çünkü izleyicinin dikkatini setinizden çok size verir.

5. Bir Standa Tutturulmuş Halı Kullanın

Birçok popüler YouTuber, arka plan için bir çerçeveye kırpılmış bir duvar halısı kullanır. Bu tür bir arka plan iyi çalışır, ancak seçtiğiniz duvar halısına dikkat etmeniz gerekir. Birçok duvar halısı gürültülü ve rahatsız edicidir. Ancak, gürültülü kişiliklere sahip YouTuber'lar için bu, engel teşkil etmiyor gibi görünüyor.

80-90 inç genişliğinde bir duvar halısı alın ve vücudunuzun üst yarısını kaplayan geniş çekimlerle oynamak için fazlasıyla yeterli alana sahip olacaksınız.

Arka Planınızı Sık Sık Değiştirmemeye Çalışın

Arka planlarla deney yapıyorsanız, kesinlikle siz ve izleyicileriniz mutlu olana kadar onu değiştirmeye devam edin. Aksi takdirde, arka planlarınızı sık sık değiştirmemeye çalışın. Hayranlarınız, tabiri caizse, sizi stüdyonuzun "habitatında" görmeye alışacak. Çalışan bir şey bulduğunuzda, ona bağlı kalın ve hayranlarınızın seçiminize alışmasına izin verin.


Diğer makaleler; Diğer Makaleler
YouTube uygulamasında fenomen olmak için abone satın al. Abone satın almak için takipbank.com'un ucuz, kaliteli ve güvenilir hizmetlerini deneyebilirsiniz.